O nas

Mistal Accessories

To wiodący producent i dystrybutor akcesoriów montażowych do różnego rodzaju ogrodzeń metalowych. Innowacyjność w tworzeniu dedykowanych rozwiązań, zrozumienie potrzeb klientów oraz kilkunastoletnie doświadczenie sprawiły, że dziś Mistal Accessories należy do liderów w swojej branży na rynku lokalnym i zagranicznym. Dostarcza bowiem sprawdzone produkty, dzięki którym możliwe jest tworzenie trwałych i solidnych ogrodzeń nawet dla najbardziej wymagających odbiorców branżowych i indywidualnych.

Misja
Wszystkie detale tworzymy ze szczególną precyzją, ponieważ wpływają one na łatwość montażu i stabilność całej konstrukcji. Nowe rozwiązania wielokrotnie testujemy zarówno w fazie projektu jak i na etapie końcowym. Od początku naszego istnienia realizujemy też nadrzędny cel – ciągły rozwój i doskonalenie poziomu obsługi. Dzięki temu możemy spełniać oczekiwania klientów, zapewniając im akcesoria najwyższej jakości i zgrany zespół specjalistów zawsze chętny do pomocy.

Wartości
Wysoka jakość – oferowane przez nas produkty niezmiennie wykonujemy w tych samych parametrach m.in. dotyczących grubości materiału, powłok galwanicznych i lakieru proszkowego; Uczciwość w biznesie – jesteśmy lojalni wobec naszych klientów, dzięki czemu możemy w wielu przypadkach współpracować w oparciu o ustalenia słowne; Indywidualne podejście – w miarę możliwości spełniamy niestandardowe oczekiwania odbiorców naszej oferty (określony sposób pakowania produktów, rezerwacja wybranego asortymentu, tworzenie akcesoriów dedykowanych, itp.).

Korzyści
Szeroki wybór – oferujemy ponad 8,6 tys. produktów oraz kompletów akcesoriów do montażu ogrodzeń siatkowych, panelowych, gabionowych, kutych i przestawnych; Nietypowe zlecenia – wsłuchujemy się w potrzeby klientów, w efekcie czego powstają akcesoria tworzone według indywidualnych projektów; na terenie całej Europy znajduje się 30 opracowanych przez nas i zastrzeżonych produktów; Wysokie rabaty – stałym odbiorcom proponujemy kilkudziesięcioprocentowe rabaty od cen katalogowych; Rzetelne doradztwo – klientów obsługują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem praktycznym wyróżniający się zaangażowaniem i fachową wiedzą.
 • Historia

 • Początki
 • Spółka Mistal Accessories powstała jako firma rodzinna w 2006 roku. Założył ją Michał Głuszek wraz ze swoją żoną Moniką, który już jako siedemnastolatek od 2000 roku zdobywał doświadczenie w roli pomocnika magazyniera we wrocławskiej hurtowni elementów złącznych. Awans na stanowisko magazyniera referenta ds. handlu, a następnie na przedstawiciela handlowego, pozwolił mu zdobyć cenną wiedzę, wykorzystywaną później we własnej działalności.

Oferta
 • Działalność firmy pierwotnie skupiała się na sprzedaży śrub. Od samego początku większość klientów stanowili producenci i dystrybutorzy systemów ogrodzeń, którzy wciąż potrzebowali nowych elementów. Firma zaczęła zatem sukcesywnie rozszerzać ofertę o dodatkowe akcesoria do ogrodzeniowe (m.in. o opaski czy śruby mocujące), tworzone również w oparciu o autorskie pomysły i technologie.

 • Rozwój
  Katalog produktów, który pierwotnie obejmował zaledwie kilkanaście stron, stawał się coraz obszerniejszy. Od roku 2011 firma zaczęła również prezentować swoją ofertę na Międzynarodowych Targach Budowlanych w Poznaniu, co owocowało cennymi kontaktami biznesowymi. W tym czasie posiadała do dyspozycji 20 mkw. powierzchni biurowej oraz 40 mkw. powierzchni magazynowej.

 • Rozbudowa
  W 2013 roku siedziba Mistal Accessories została przeniesiona do kompleksu biurowego o powierzchni 120 mkw., a magazyn początkowo liczący 300 mkw. po niespełna roku musiał zostać powiększony o kolejne 400 mkw. Rozwój firmy oraz dynamika sprzedaży nabrały dużego tempa. Koniecznością w 2018 roku stał się zakup olbrzymiego magazynu o powierzchni 3000 mkw. wraz z dwukondygnacyjnym biurowcem o powierzchni 400 mkw. Oficjalne przeniesienie firmy do nowej siedziby wraz z produkcją i magazynem nastąpiło z początkiem 2019 roku.
 • .