Ranking Najcenniejszych Firm Rodzinnych 2022

W rankingu Najcenniejszych Firm Rodzinnych na Dolnym Śląsku firma Mistal zajęła 72 miejsce. Do rankingu przystąpiły 184 firmy z przychodami poniżej 100 mln złotych. Ranking opracował Dun & Bradstreet we współpracy z redakcją „Forbesa”.
To unikatowe przedsięwzięcia, które w tym roku zyskały szczególne znaczenie. V edycja przedsięwzięcia jest okazją do rozmowy o tym, jaka jest kondycja biznesu rodzinnego i co wyróżnia firmy rodzinne na rynku w obecnych czasach? Forum jest również okazją do wręczenia nagród laureatom rankingu 100 Najcenniejszych Polskich Firm. Firmy klasyfikowane są w dwóch kategoriach: z przychodami do 100 mln zł rocznie oraz powyżej tej kwoty. W zestawieniu mogły zostać uwzględnione firmy, w których przynajmniej dwóch udziałowców łączą więzy rodzinne oraz w ich posiadaniu znajduje się minimum 50 proc. plus 1 udział a także istnieją nieprzerwanie od 8 lat.

Dodatkowo firmy musiały:
  • w roku 2020 wykazać się przychodem nie mniejszym niż 10 mln zł netto,
  • regularnie w ostatnich latach wykazać się dodatnim wynikiem finansowym,
  • nie znajdować się w upadłości i likwidacji,
  • być w dobrej kondycji finansowej,
  • cieszyć się nieposzlakowaną opinią.

Artykuł pochodzi ze strony     Forbes
Ranking Najcenniejszych Firm Rodzinnych 2022 - 64_0.jpgRanking Najcenniejszych Firm Rodzinnych 2022 - 64_1.jpgRanking Najcenniejszych Firm Rodzinnych 2022 - 64_2.png